Controlling i Rachunkowość Zarządcza 4/2016

199.jpg

Aktualny numer magazynu „Controlling i Rachunkowość Zarządcza” poświęcamy tematowi controlllingu procesowego. Jaka jest jego rola i zadania w przedsiębiorstwie? Czym jest graficzna notacja służąca do opisywania procesów biznesowych BPMN oraz jakie są jej elementy i zasady tworzenia diagramów? Przyglądamy się aplikacji iGrafx, które służy do modelowania procesów biznesowych za pomocą tej notacji. W środku czytelnicy znajdą wymogi, jakie stawiane są w organizacji w procesie prowadzenia dokumentacji pracowniczej. Jako narzędzie nadzoru płynności finansowej jednostki opisujemy rachunek przepływów pieniężnych.

W jaki sposób zarządzać kompetencjami pracowników, dowiemy się z materiału z działu controllingu personalnego. Nie zabraknie również tematów z rachunkowości, tym razem na temat biernych i czynnych rozliczeń międzyokresowych kosztów. W kwietniowym numerze zajmujemy się również controllingiem jednostek medycznych, ewidencją i kalkulacją kosztów oraz wyliczeniem jednostkowego kosztu obsługi pacjenta. Proponujemy również drugi z cyklu materiał o sprawozdawczości w branży hotelarskiej - tym razem o określaniu i podziale kosztów w departamentach pokoje i gastronomia. W środku wiele ciekawych informacji umieszczonych w formie karteczek z dziedziny Excela, leksykonu controllera, rachunkowości oraz diagramów i opisów procesów. W części narzędzi controllera ciekawy artykuł na temat budowania zapytań do bazy danych w języku SQL oraz łączenia się z bazą z poziomu arkusza kalkulacyjnego Excel. Na koniec polecamy dziesięć porad na temat bezpiecznego korzystania z sieci w codziennej pracy. Zachęcamy do korzystania z QR kodów w celu rozszerzenia wiedzy z tematów poruszanych w tym wydaniu magazynu.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Archiwum

Polecamy