int(1) int(2) Bezpieczeństwo w sieci - 10 zasad bezpiecznego korzystania z sieci | Zarządzanie | Controlling i Rachunkowość Zarządcza

Korzystanie z Internetu może czasem przypominać kroczenie po polu minowym, zwłaszcza jeżeli chodzi o unikanie złośliwego oprogramowania i ataków hakerów. Podstawowe zasady korzystania z sieci to używanie zaktualizowanego i wiarygodnego oprogramowania antywirusowego, unikanie surfowania po nieznanych i podejrzanych stronach WWW czy nieotwieranie załączników od nieznanych nadawców. Warto jednak poznać i wdrożyć kilka dobrych praktyk, które mogą pomóc w podniesieniu poziomu bezpieczeństwa podczas korzystania z sieci.

Prezentowane poniżej porady skierowane są szczególnie do użytkowników najpopularniejszego systemu operacyjnego – Microsoft Windows.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę

Zobacz również

KPI w zarządzaniu zespołem sprzedaży 3 perspektywy, 2 ciekawe koncepcje i własne doświadczenia

CiRZ_1_2020_16.jpg

Czy raporty przygotowywane przez controlling przedstawiają w sposób czytelny istotne informacje do zarządzania? Czy widać na nich związki przyczynowo-skutkowe między wynikami, za które odpowiedzialni są menedżerowie sprzedaży i działaniami, którymi zarządzają? Jak poprawić współpracę na linii controlling – sprzedaż – zarząd?

Czytaj więcej

Mikroekonomiczne determinanty struktury kapitału

CiRZ_12_45.jpg

Na kształtowanie struktury (źródeł) finansowania firmy wpływ ma wiele czynników o charakterze mikroekonomicznym, wśród których wymienić można: jakość sterowania firmą, wskaźniki finansowe podmiotu, zarządzanie wypłatą dywidend, ryzyko działalności, etapy cyklu życia firmy, rynkową cenę akcji, majątek w dyspozycji przedsiębiorstwa oraz jego wielkość.

Czytaj więcej

Przegląd systemów do zarządzania magazynem

Eksperci i praktycy oczekują, że dzięki wsparciu nowych technologii, sztucznej inteligencji, dużych zbiorów danych i zaawansowanej analityki predykcyjnej planowanie i analiza magazynu wejdą na wyższy poziom. Czy sieć 5G i komputery kwantowe w dzisiejszym świecie VUCA (od słów: volatility, czyli zmienność, uncertainty, czyli niepewność, complexity – złożoność i ambiguity – niejednoznaczność) mogą wymusić kolejną generację systemów ERP?

Czytaj więcej

Numer bieżący

Polecamy

Przejdź do

Partnerzy

Reklama