Controlling i Rachunkowość Zarządcza 2/2019

CiRZ_233.jpg

Sprawozdawczość finansowa – co nowego w 2019 r. ?

W poprzednim numerze pisaliśmy o nowych obowiązkach służb finansowo-księgowych w zakresie leasingu, które wynikają z MSSF 16. Temat zmian postanowiliśmy pociągnąć dalej. W bieżącym wydaniu znajdą Państwo komentarz Łukasza Walkiewicza do zmian w MSSF, obowiązujących od 2019 r. w zakresie sposobu ujmowania i wyceny zobowiązań z tytułu bieżącego i odroczonego podatku dochodowego w sytuacji niepewnej zgodnie z KIMSF 23, a także zmian w obowiązkach wynikających z MSSF 9 „Instrumenty finansowe”, MSR 28 „Inwestycje w jednostkach stowarzyszonych” oraz MSR 19 „Świadczenia pracownicze”. Zachęcam do lektury kompendium w rubryce Temat Numeru.

O czym jeszcze w numerze? O warunkach i zasadach tworzenia rezerw na podatek dochodowy wg MSR 12. O tym, jak dokonać odłączenia części składowej lub peryferyjnej środka trwałego wraz z wykazem obowiązującej dokumentacji likwidacji środka trwałego. A także o analizie rentowności na przykładzie e-sklepu, wyznaczaniu progów rentowności dla nowych projektów i inwestycji oraz o tym, czym jest zrównoważona rachunkowość.

Korzystając z okazji, zachęcam Państwa do udziału w spotkaniu Lean Factor(y)*, który Redakcja ma przyjemność współorganizować. Podczas spotkania będą Państwo mieli okazję przekonać się, że Lean to nie tylko modne hasło, ale także okazja do przyjrzenia się bliżej możliwościom w zakresie optymalizacji procesów i eliminacji marnotrawstw w firmie. Więcej o wydarzeniu na stronach 5 i 6 bieżącego wydania magazynu.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Archiwum

Polecamy