Controlling i Rachunkowość Zarządcza 11/2018

CiRZ_230.jpg

Analiza opłacalności projektów inwestycyjnych

Projekty inwestycyjne to z jednej strony ogromna szansa, żeby zrobić krok do przodu. Z drugiej strony to ryzyko niepotrzebnych kosztów i obrania złego kierunku. Ile razy słyszy się, że na skutek nieudanej inwestycji spółka przez wiele lat próbuje odbić się od dna. Albo urealnił się jeszcze gorszy scenariusz... Może rzeczywiście jest trochę racji w powiedzeniu, że inwestycje długoterminowe to nic innego jak nieudane inwestycje krótkoterminowe…

W bieżącym wydaniu Temat numeru dotyczy właśnie analizy opłacalności projektów inwestycyjnych. Piszemy o tym, jak dobrać narzędzia do wyboru najbardziej korzystnego projektu inwestycyjnego lub jego scenariusza, ustalić optymalny czas jego rozpoczęcia i okres realizacji. Lepiej za wczasu podjąć decyzje, które pozwolą uniknąć ponoszenia niepotrzebnych kosztów. Pozostając cały czas w tematyce okołoinwestycyjnej – na konkretnym przykładzie analizujemy zasady wyceny maszyn i urządzeń oraz pochylamy się nad standardem MSR 40 – Nieruchomości inwestycyjne.

Ponadto, polecam Państwa uwadze artykuły na temat zaprawnych aspektów sporządzania umowy o prowadzenie audytu, amortyzacji jednorazowej oraz analizę „Metodyki w zakresie oceny dochowania należytej staranności przez nabywców towarów w transakcjach krajowych” – niezmiernie ważnej, jeśli chodzi o transakcje krajowe między kontrahentami.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Archiwum

Polecamy