Controlling i Rachunkowość Zarządcza 7/2018

CiRZ_07_2018.jpg

Planowanie i raportowanie programów rozwojowych

Dobre zarządzanie opiera się na dobrych decyzjach. Te z kolei zależą od właściwego rozpoznania sytuacji, a ich jakość jest wprost proporcjonalna do jakości posiadanych informacji. Nie da się przecenić roli informacji zarządczej w efektywnym zarządzaniu biznesem. Według wielu specjalistów MIS powinien być standardowym narzędziem do zarządzania firmą, niezależnie od jej wielkości czy branży. Jakie są rzeczywiste korzyści i koszty wdrożenia MIS? Jak pokonać bariery technologiczne, finansowe i ludzkie? O tym szeroko w artykule Bariery we wdrożeniu MIS, do którego lektury gorąco zachęcam.

Dobre decyzje na poziomie zarządczym muszą bazować na dobrych decyzjach z każdego obszaru firmy. Dlatego też w bieżącym numerze schodzimy z poziomu ‘global’, biorąc pod lupę dane z poszczególnych obszarów działalności firmy. Pokazujemy, jak optymalizować decyzje sprzedażowe i marketingowe na podstawie najważniejszych wskaźników z marketingu ROI i ROMI, które wszyscy znają, jednak jak się okazuje, niewielu rozumie. Wchodzimy w obszar product managementu i pokazujemy, jak zagregować i tym samym zoptymalizować dane projektowe, wdrażając podejście zarządzania Programem Projektów Rozwojowych.

Zachęcając Państwa do lektury, zacytuję Bartosza Czapiewskiego, który w artykule Liczniki w programie Excel i Power BI napisał, że „specyfika raportowania w biznesie jest taka, że przede wszystkim liczą się precyzja i kontekst, a atrakcyjność graficzna znudzi nam się po kilku dniach, jeśli nie będzie szła za nią wartość merytoryczna”. Zatem życzę Państwu dobrych raportów opartych na rzetelnych danych i dogłębnych analizach.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Archiwum

Polecamy