Controlling i Rachunkowość Zarządcza 1/2019

CiRZ_232.jpg

MSSF 16 (IFRS 16) – Leasing w pytaniach i odpowiedziach

W nadchodzącym 2019 roku czeka nas wiele zmian – skrócenie okresu przechowywania sprawozdań finansowych, rozszerzenie katalogu jednostek mogących skorzystać z uproszczeń w rachunkowości, a także zmiany w zakresie dokumentacji cen transferowych. To tylko wierzchołek góry lodowej... Jest do czego się przygotowywać. W bieżącym numerze szczególną uwagę poświęcamy MSSF 16 – Leasing i nowym obowiązkom po 1 stycznia 2019 roku.

Kogo dotyczy MSSF 16? Czy podobnie jak dotychczas będą wyłączenia ze stosowania zasad MSSF 16? Jak wycenić aktywa (prawo do aktywów) według nowych zasad? Jak zaprezentować je w bilansie? To tylko nieliczne z wielu pytań, jakie zadają uczestnicy szkoleń z MSSF. Poprosiliśmy Piotra Staszkiewicza, eksperta RSM Poland, który w praktyce zajmuje się nowym Standardem, o zebranie najczęstszych pytań z jego praktyki i udzielenie na nie odpowie­dzi. Zachęcam do lektury artykułu pt.: „MSSF 16 (IFRS 16) – Leasing w pytaniach i odpowiedziach“.

O czym jeszcze w numerze? O zasadzie ostrożnej wyceny w rachunkowości i praktycznych aspektach jej zastosowania. O rachunku target costing, czyli o tym, jak stawiać cele na poziomie kosztów jednostkowych, aby osiągnąć zamierzony poziom kosztu wytworzenia, marży lub ceny sprzedaży. I wreszcie o rozliczaniu kosztów wydatków związanych z organizacją imprez pracowniczych, bowiem sezon „imprezowy“ w pełni. Ponadto, specjalnie na Państwa prośbę, dużo o Excelu w praktyce. Gorąco zapraszam do lektury!

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Archiwum

Polecamy