Controlling i Rachunkowość Zarządcza 4/2018

CiRZ_04_2018.jpg

Dla kogo outsourcing finansowo-księgowy?

Jeśli prześledzić statystyki dla sektora usług dla biznesu w Polsce, łatwo można zauważyć, że na tle innych krajów wypadamy rewelacyjnie. W 2017 r. w Polsce działało łącznie blisko 1,1 tys. organizacji o profilu shared service center (SSC/BPO), które zatrudniały blisko 250 tys. osób. Ta liczba cały czas dynamicznie rośnie i bez wątpienia w najbliższym czasie rosnąć nie przestanie. Dlaczego centra usług wspólnych tak bardzo zyskują na popularności? Czy tworzenie SSC jest domeną multinarodowych korporacji, czy mniejsze organizacje też mogą spróbować? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w bieżącym wydaniu magazynu. Pokazujemy korzyści i zalety, ale też warunki skuteczności i ukryte koszty. Pozostając w temacie wydania, polecam artykuł „Dla kogo outsourcing finansowo-księgowy?”, który na przykładach analizuje koszty, ryzyko oraz kwestie dokumentacyjne związane z wyodrębnieniem na zewnątrz tego, jakże strategicznego, obszaru działalności każdej firmy.

Jak co miesiąc, specjalnie dla naszych czytelników, przygotowaliśmy bogaty zestaw studiów przypadku, które pokażą, gdzie szukać i jak uniknąć potencjalnych niebezpieczeństw, przygotowując sprawozdania finansowe, jak raportować wyniki sprzedaży, wykorzystując tabele przestawne, oraz jak kalkulować ryzyko operacyjne przy wprowadzaniu na rynek nowego produktu.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Archiwum

Polecamy