Controlling i Rachunkowość Zarządcza 3/2016

198.jpg

Controlling w Call Center

Witamy w nowej, ciekawszej i atrakcyjniejszej odsłonie miesięcznika. Marcowy numer magazynu „Controlling i Rachunkowość ­Zarządcza” poświęcamy tematowi controllingu w call center.

Dużą uwagę poświęcamy zmianom przepisów Prawa telekomunikacyjnego i wpływom tych zmian na działanie tego typu jednostek. Zastanawiamy się nad dylematem posiadania własnego centrum telefonicznego i jego outsourcingu. Również pokazujemy kluczowe wskaźniki badania efektywności pracowników telesprzedaży i ich wykorzystanie w planowaniu zapotrzebowania na tego rodzaju personel w przedsiębiorstwie. W środku czytelnicy znajdą przykład na tworzenie mapy strategi, która stanowi wytyczne do realizacji celów strategicznych przedsiębiorstwa. Nowością w magazynie są znaczniki w tekście – gwiazdka, wykrzyknik i przykład. Ważne definicje czy zmiany w przepisach oznaczone zostały wykrzyknikiem, kluczowe stwierdzenia – gwiazdką. Natomiast dane do case study w materiałach wyróżniliśmy symbolem przykładu. Pozwoli to czytelnikom na łatwiejsze wyłapanie kluczowych informacji w artykułach.

W dziale dotyczącym kalkulacji kosztów zapraszamy do lektury artykułu na temat kalkulacji kosztu roboczogodziny wydziału produkcyjnego.

Z dziedziny rachunkowości przygotowaliśmy kolejny materiał na temat konsolidacji sprawozdań finansowych , tym razem na przykładzie rachunku przepływów pieniężnych. Z zagadnień ryzyka prezentujemy materiał o jego identyfikacji i pomiarze wraz z przykładem budowania mapy ryzyk w przedsiębiorstwie.

Kolejnym ciekawym materiałem, który polecamy, jest artykuł o jednej z dochodowych metod wyceny przedsiębiorstwa, jaką jest DCF (ang. discounted cash flow). Na koniec polecamy materiał o prezentacjach i wystąpieniach publicznych – jak się do nich przygotować, aby przebiegły bez żadnych przeszkód.

Jednocześnie zachęcamy do korzystania z kodów QR umieszczonych wewnątrz numeru, pozwolą one na poszerzenie wiedzy z zakresów tematycznych poruszanych przez poszczególnych autorów.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Doświadczenia i wiedza ekspertów

Archiwum

Polecamy