Controlling i Rachunkowość Zarządcza 12/2018

CiRZ_231.jpg

Efektywna wizualizacja informacji zarządczej

Oczywistym jest, że aby dobrze zarządzać biznesem trzeba mieć możliwie szybko zebrane informacje, zaprezentowane w najbardziej czytelny sposób. W bieżącym wydaniu magazynu próbujemy odpowiedzieć na pytanie, czym są czytelnie zaprezentowane dane. Jasne jest również, że warto korzystać z takich narzędzi, które umożliwią przedstawienie informacji w najbardziej przyjaznej formie, czyli zastosowanie odpowiedniej wizualizacji. Zasady tworzenia skutecznych wizualizacji są dość intuicyjne oraz znane większości autorów i sprawozdań. Jednak nazywamy je raz jeszcze, dla przypomnienia i punktu wyjścia w szukaniu odpowiedzi na pytania: Skoro to takie proste, to skąd problem z prezentacją niektórych danych? Jakich błędów należy się wystrzegać? Jakie wizualizacje są prawi­dłowe, a jakie nie? Zachęcam gorąco do lektury artykułu Marii Chochorek, w którym znajdą Państwo odpowiedzi na powyższe pytania.

Ponadto w numerze piszemy o uldze badawczo-rozwojowej, która funkcjonuje w Polsce już od dwóch lat, a nadal nie jest w pełni wykorzystywana przez przedsiębiorców mimo faktycznych oszczędności, które może przynieść. Może nie warto powstrzymywać się przed wdrożeniem innowacji i podjąć próbę zrozumienia wymogów dokumentacyjno-ewidencyjnych? Korzyści mogą być wymierne.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Leksykon controllera

Archiwum

Polecamy