Controlling i Rachunkowość Zarządcza 9/2018

CiRZ_09_2018.jpg

Dobre KPI - czyli jakie?

Jeśli nie możesz czegoś zmierzyć, nie możesz tym zarządzać” – to słowa Petera Druckera, które poniekąd uzasadniają wybór tematu numeru do bieżącego wydania magazynu. O tym, jak ogromne znaczenie w zarządzaniu niemal każdym obszarem działalności firmy mają Kluczowe Wskaźniki Efektywności, nikogo nie trzeba przekonywać. KPI przychodzą menedżerom z pomocą w monitorowaniu i stawianiu wniosków w obecnie mocno zmieniającym się otoczeniu biznesowym. Jak dobrać wskaźniki do obszaru, który chcemy zbadać? Czym powinny się charakteryzować dobrze dobrane KPI? Kto w organizacji koordynuje prace nad wskaźnikami KPI? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą Państwo w rubryce Temat numeru, do lektury której serdecznie zachęcam.

Co jeszcze w numerze? Temat niezmiennie gorący – RODO (tym razem o faktach i mitach związanych z rozporządzeniem), prowadzenie ksiąg rachunkowych w kontekście JPK_KR oraz MSR 23 okiem biegłego rewidenta.

Korzystając z okazji, chciałabym zaprosić Państwa na 5. Forum Nowoczesnego Controllingu. Pięć miesięcy temu, obejmując Redakcję magazynów „Informacja Zarządcza” oraz „Controlling i Rachunkowość Zarządcza” postanowiłam zbadać zainteresowania zawodowe naszych czytelników. Przez miesiąc spotykałam się i rozmawiałam z naszymi partnerami, czytelnikami i autorami. W wyniku tych spotkań powstał program konferencji szyty na miarę Państwa potrzeb. Zapraszam do odwiedzenia strony www.forumcontrollingu.explanator.pl oraz liczę na spotkanie z Państwem w Warszawie w dniach 25–26 października.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Narzędzia controllera

Archiwum

Polecamy