Na początek – 200 milionów złotych. Ministerstwo Finansów liczy, że właśnie tyle uzyska po wprowadzeniu obowiązku sporządzania Jednolitego Pliku Kontrolnego przez firmy, bo zautomatyzuje i usprawni on wszystkie procesy związane z kontrolą ksiąg podatkowych. To jednak na przedsiębiorcach ciąży odpowiedzialność za dostosowanie się do nowych przepisów. Zarówno niedostarczenie wymaganych dokumentów, jak i dostarczenie ich w niepełnej lub niepoprawnej formie grozi surowymi sankcjami. Jak więc kompleksowo przygotować się do wypełniania nowych obowiązków?

Jednolity Plik Kontrolny to dla Ministerstwa Finansów kolejna już odsłona walki o uszczelnienie polskiego systemu podatkowego, ale dla przedsiębiorców to prawdziwa rewolucja. Tym bardziej że na dostosowanie się do nowych, daleko idących zmian dostali bardzo niewiele czasu.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę

Zobacz również

MSR 7 – sprawozdanie z przepływu środków pieniężnych

CiRZ_242_40.jpg

W celu zobrazowania faktycznych wpływów i wydatków jednostki, czyli przepływów finansowych w ujęciu kasowym, należy sporządzić sprawozdanie z przepływu środków pieniężnych. Kwestię tę reguluje Międzynarodowy Standard Rachunkowości nr 7, którego najważniejsze aspekty zostaną omówione w artykule.

Czytaj więcej

Diety i delegacje pracownicze - aspekt księgowy i podatkowy

W dzisiejszych czasach delegacje pracownicze na stałe wpisały się w życie zawodowe. Kiedy podróż służbowa może zostać uznana za delegację? Jak nalicza się diety i inne należności z tytułu podróży służbowych? Jak podejść do delegacji i podróży służbowych w aspekcie podatkowym i finansowym? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą Państwo w artykule.

Czytaj więcej

Hulajnoga w firmie – aspekty podatkowe oraz księgowe

CiRZ_10_22.jpg

Coraz popularniejszym sposobem przemieszczania się staje się jazda na hulajnodze. Jak się okazuje korzystają z niej nie tylko osoby prywatne, ale również przedsiębiorcy. Ci ostatni nabywają hulajnogi nie tylko dla siebie, ale także dla swoich pracowników. W artykule przedstawiamy, jak rozliczać zakup hulajnóg na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej wraz z ewidencją w pkpir i w księgach rachunkowych.

Czytaj więcej

Numer bieżący

Polecamy

Przejdź do

Partnerzy

Reklama