Studium przypadku: Na temat wdrożenia i roli systemu wspomagającego zarządzanie firmą klasy ERP (Enterprise Resource Planning) powiedziano już wiele, również na łamach naszego czasopisma. Do tej pory jednak w mniejszym zakresie przyglądaliśmy się tej problematyce „od kuchni”, nie śledziliśmy losów firmy, która aktualnie takie wdrożenie realizuje. Uda się, czy nie uda? Jak się do tego zabrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu, firmy wdrożeniowej i w trakcie samego wdrożenia? Jakie kwestie są istotne, a jakie drugorzędne i skupianie na nich niepotrzebnie przedłuża to i tak złożone i trudne przedsięwzięcie? Na te i wiele innych kwestii (a przede wszystkim na podstawowe pytanie o cel inwestycji z ekonomicznego punktu widzenia) chcemy odpowiedzieć w niniejszym cyklu.

Pozostałe 92% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup dostęp do artykułu

Zobacz również

Wykres skumulowany w Excelu

Wykres skumulowany w Excelu

W tym artykule zajmiemy się omówieniem różnicy pomiędzy wykresami kolumnowymi i słupkowymi, a ich skumulowaną wersją. Omówimy także różnice przy tworzeniu wykresów skumulowanych i pokażemy, jak w ciekawy sposób możemy połączyć w grupy wartości na takim wykresie.

Czytaj więcej

Wykresy przestawne

Wykresy przestawne

Bardzo często przygotowując jakiś raport w programie Excel przychodzi nam przedstawić pewne dane na wykresie. Kiedy jednak dane te są zgromadzone w tabeli przestawnej, albo stworzenie wykresu wymaga wcześniej pewnego podsumowania tych danych, to z pomocą przyjść nam mogą wykresy przestawne. Częstym przykładem wykorzystania wykresów przestawnych jest analiza danych sprzedażowych i potrzeba ich zwizualizowania na wykresie.

Czytaj więcej

Polecamy

Przejdź do

Partnerzy

Reklama