Studium przypadku: Na temat wdrożenia i roli systemu wspomagającego zarządzanie firmą klasy ERP (Enterprise Resource Planning) powiedziano już wiele, również na łamach naszego czasopisma. Do tej pory jednak w mniejszym zakresie przyglądaliśmy się tej problematyce „od kuchni”, nie śledziliśmy losów firmy, która aktualnie takie wdrożenie realizuje. Uda się, czy nie uda? Jak się do tego zabrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu, firmy wdrożeniowej i w trakcie samego wdrożenia? Jakie kwestie są istotne, a jakie drugorzędne i skupianie na nich niepotrzebnie przedłuża to i tak złożone i trudne przedsięwzięcie? Na te i wiele innych kwestii (a przede wszystkim na podstawowe pytanie o cel inwestycji z ekonomicznego punktu widzenia) chcemy odpowiedzieć w niniejszym cyklu.

Pozostałe 92% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup dostęp do artykułu

Zobacz również

Wykresy kolumnowe w Excelu. Jak porównywać dane?

Wykresy kolumnowe w Excelu. Jak porównywać dane?

Często potrzebujemy porównywać plany z faktycznymi wynikami. Wyniki sprzedaży z szacunkami sprzedaży. Możemy do tego zatrudnić Excela i wykresy kolumnowe, żeby zwizualizować wyniki porównania i łatwo uzyskać odpowiedź, jak plan ma się do faktycznych wyników.

Czytaj więcej

Kiedy system do konsolidacji sprawozdań finansowych sprawdzi się lepiej niż Excel

Kiedy system do konsolidacji sprawozdań finansowych sprawdzi się lepiej niż Excel

Czy da się przygotować sprawozdanie skonsolidowane firmy wyłącznie za pomocą Excela? W większości wypadków: tak! Czy w firmach, w których został odpowiednio wdrożony system informatyczny, ten proces przebiega sprawniej? Również tak! Inwestycja w system do konsolidacji sprawozdań finansowych, mimo iż najczęściej nie jest koniecznością, może pomóc uporządkować i usprawnić wiele aspektów raportowania grupowego.

Czytaj więcej

Polecamy

Przejdź do

Partnerzy

Reklama