Celem pierwszej części cyklu jest przygotowanie danych do analizy. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: Jak wyglądają dane, idealnie nadające się do analizy, czyli do przekształcenia w informacje? Zostaną tutaj opisane zagadnienia związane z efektywną analizą danych: struktura danych, widok biznesowy, metody analizy, filtry, funkcje SUMA.JEŻELI(), WYSZUKAJ.PIONOWO(), słowniki/fakty, miary/wymiary, analiza wielowymiarowa, tabela przestawna.

Full access available for logged users only. Log in or select best subscription option here..

Log in Order a subscription

Also check

Prognozowanie sprzedaży w Excelu

CiRZ_07-08_20.jpg

Prognozowanie sprzedaży polega na tym, że mając pewne dane historyczne chcielibyśmy stwierdzić na ich podstawie, jak będzie wyglądała wielkość sprzedaży w kolejnych okresach. Przygotowywanie prognozy, etap po etapie, omówiono w poniższym artykule.

Read more

Formatowanie warunkowe w Excelu

CiRZ_07-08_14.jpg

Do czego może przydać się formatowanie warunkowe w Excelu? Do zaznaczania szczególnych i ważnych sytuacji w danych oraz do zwrócenia uwagi na konkretne wydarzenia/daty/wartości. Formatowanie warunkowe ułatwia kontrolowanie terminów płatności, wielkości sprzedaży i wiele innych rzeczy.

Read more

Funkcje statystyczne w Excelu

CiRZ_5_20.jpg

Excel, w swojej bibliotece funkcji, posiada bardzo szeroką paletę funkcji finansowych i statystycznych. W niniejszym artykule zostanie opisanych kilka przykładów prezentujących wykorzystanie wybranych funkcji statystycznych w praktyce.

Read more

Current issue

Polecamy

Go to

Partners

Reklama