Problem: Reprezentuję średniej wielkości firmę handlową, w której pracuję od kilkunastu lat. Jednak stosunkowo niedawno zaczęliśmy interesować się controllingiem. Pewne jego elementy występowały u nas od dosyć dawna (mowa tu chociażby o budżetowaniu), jednak dopiero praktycznie od pół roku możemy mówić o zinstytucjonalizowanym systemie controllingu. Został powołany czteroosobowy dział, któremu mam przyjemność przewodniczyć. We wstępnym etapie naszym zadaniem było zaprojektowanie modelu controllingu dostosowanego do indywidualnych potrzeb i specyfiki firmy. Posiłkowaliśmy się przy tym pracą zewnętrznego konsultanta, który pomógł nam przebrnąć przez wiele istotnych problemów. Propozycje i pomysły, które wypracowaliśmy w tym okresie wymagają teraz solidnej weryfikacji. Jakie można zaproponować kryteria oceny wypracowanego przez nas projektu? Jak inne firmy radzą sobie z tym problemem w praktyce?

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Ulubione Drukuj

Zobacz również

Outsourcing marketingu – analiza kosztów i korzyści

CiRZ_02_14.jpg

W jakich sytuacjach korzystne jest outsourcingowanie obszaru marketingu? Jaki jest alternatywny koszt zatrudnienia własnych specjalistów? Celem artykułu jest porównanie korzyści i kosztów pełnego outsourcingu, współpracy z agencją reklamową oraz własnych pełnych struktur marketingowych w odniesieniu do najważniejszych aspektów działalności firmy.

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 2/2020

Sprzedaz‑24.pl. 100% praktycznej wiedzy na wyciągnięcie ręki

CiRZ_02_4.jpg

Jest takie miejsce w internecie, które warto zarekomendować wszystkim dyrektorom handlowym, menedżerom sprzedaży, handlowcom i pracownikom działów obsługi klienta. Portal, który zbiera w jednym miejscu i udostępnia całą merytoryczną wiedzę, jakiej mogą potrzebować w swojej pracy. Wystarczy jedno kliknięcie!

Czytaj więcej

KPI w zarządzaniu zespołem sprzedaży 3 perspektywy, 2 ciekawe koncepcje i własne doświadczenia

CiRZ_1_2020_16.jpg

Czy raporty przygotowywane przez controlling przedstawiają w sposób czytelny istotne informacje do zarządzania? Czy widać na nich związki przyczynowo-skutkowe między wynikami, za które odpowiedzialni są menedżerowie sprzedaży i działaniami, którymi zarządzają? Jak poprawić współpracę na linii controlling – sprzedaż – zarząd?

Czytaj więcej

Numer bieżący

Polecamy

Przejdź do

Partnerzy

Reklama