Controlling i Rachunkowość Zarządcza 7/2012

i48.2012.007.000.jpg

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup PDF

Artykuły

Tekst otwarty nr 7/2012

Gospodarka Polski

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 7/2012

Spotkanie liderów innowacyjnej rachunkowości i controllingu

W dniach 25–26 kwietnia 2012 r. odbyła się pierwsza w Polsce konferencja na temat „Lean accounting – problemy wdrażania w Polsce”, zorganizowana przez Katedrę Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego. Konferencja ta była okazją do spotkania liderów innowacyjnych metod rachunkowości i controllingu ze świata biznesu i nauki.

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 7/2012

Polityka pieniężna

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 7/2012

Przyznano tytuły Dyrektora Finansowego za osiągnięcia w 2011 r.

Kapituła VII edycji konkursu Dyrektor Finansowy Roku, zorganizowanego z inicjatywy ACCA, Euler Hermes oraz magazynu „Forbes”, przyznała tytuły Dyrektora Finansowego Roku 2011.

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 7/2012

Dane i prognozy ekonomiczne

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 7/2012

Wiosenna edycja seminariów „Budżetowanie w praktyce...”

Zakończyła się wiosenna edycja seminariów pt. „Budżetowanie w praktyce – nowoczesne narzędzia, studia przypadków, prezentacja działających  rozwiązań”.

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 7/2012

Polityka fiskalna

Czytaj więcej
nr 7/2012

Szkoła controllingu ryzyka finansowego

Szczegółowe poznanie charakteru i zakresu potencjalnego ryzyka finansowego pozwala na wybór w odpowiednim czasie działań zapobiegawczych bądź minimalizujących jego wpływ i skutki. Zarządzanie ryzykiem rozpoczyna się zawsze z inicjatywy właścicieli i zarządu przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej
nr 7/2012

Korzyści z dobrego planu kroczącego

W dynamicznych otoczeniu biznesowym bardzo istotne jest dostosowywanie planów do zmieniających się warunków. Nie chodzi tylko o aspekty zewnętrzne, ale również o to, co się dzieje wewnątrz przedsiębiorstwa. Z tego też względu zasadne jest wykorzystanie planowania kroczącego.

Czytaj więcej
nr 7/2012

System wczesnego ostrzegania w praktyce

Problem: W jaki sposób zbudować i czym powinien się charakteryzować skutecznie działający system wczesnego ostrzegania w przedsiębiorstwie?

Czytaj więcej
nr 7/2012

Co warto wiedzieć o rachunku kosztów działań przed jego wdrożeniem w firmie?

Rachunek kosztów działań niweluje wszystkie mankamenty tradycyjnych systemów księgowych w zakresie prawidłowej kalkulacji kosztów i rentowności poszczególnych klientów oraz produktów firmy. Jest menedżerskim rachunkiem kosztów logicznie wspierającym zarządzanie procesami biznesowymi przedsiębiorstw.

Czytaj więcej
nr 7/2012

Analiza sprzedaży w MS Excel 2010

Problem: W wersji 2010 Excela dostępne jest nowe narzędzie – fragmentator. Jak można wykorzystać go w praktyce?

Czytaj więcej
nr 7/2012

Controlling strategiczny i Zrównoważona Karta Wyników w spółce Energa Obsługa i Sprzedaż

Doświadczenia związane z wdrożeniem Zrównoważonej Karty Wyników w analizowanej w tym opracowaniu firmie były przyczyną opisania i wdrożenia procesu controllingu strategicznego. W procesie tym controlling może harmonijnie połączyć dwie funkcje – dostarczyciela informacji i doradcy biznesowego w firmie.

Czytaj więcej
nr 7/2012

Performance Management to nie tylko rozwiązania informatyczne

Na rynku rozwiązań IT funkcjonuje niezależna klasa systemów wspierających zarządzanie efektywnością (Performance Management). Zwrot „zarządzanie efektywnością” poprzedzany jest najczęściej określeniem wskazującym na możliwość kompleksowego wykorzystania systemu w całym przedsiębiorstwie (Corporate lub Enterprise). Pozwala to producentom oprogramowania na przedstawienie ich oferty za pomocą trzyliterowego...

Czytaj więcej
nr 7/2012

Błędy w zarządzaniu podstawową przyczyną upadłości przedsiębiorstw

Popełniane w procesie zarządzania błędy i uchybienia mogą doprowadzić firmę do bankructwa nawet w warunkach dobrej koniunktury ekonomicznej. Jak wynika z doświadczeń praktyki gospodarczej, tego typu przypadki nie są odosobnione.

Czytaj więcej
nr 7/2012

Arkusz kalkulacyjny Excel – korzystne i niekorzystne zmiany na przestrzeni 25 lat

W odpowiedzi na zapotrzebowanie Czytelników w tym opracowaniu opisujemy najważniejsze zmiany w arkuszu kalkulacyjnym Excel na przestrzeni 25 lat. Mogą się one okazać niezbędne przy porównywaniu poszczególnych wersji programu dostępnych w przedsiębiorstwach.

Czytaj więcej

Reklama