Wiele organizacji, głównie dużych, na bieżąco gromadzi ogromne ilości danych. Znaczną część z nich można wykorzystać do optymalizacji procesów zarządzania, redukcji kosztów, poszerzenia bazy klientów oraz w celu usprawnienia innych procesów wewnętrznych. Bywa jednak, że nie podejmuje się żadnych działań w kierunku ich analizy. Zamiast pracować dla dobra firmy, wprowadzają one zamieszanie. Brak spójnego systemu dostarczania informacji może doprowadzić do tego, iż menedżer otrzyma z dwóch komórek organizacyjnych poprawne raporty dotyczące tego samego zagadnienia, choć mogą one sugerować podjęcie różnych decyzji.

Pozostałe 97% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup dostęp do artykułu

Zobacz również

Wykres skumulowany w Excelu

Wykres skumulowany w Excelu

W tym artykule zajmiemy się omówieniem różnicy pomiędzy wykresami kolumnowymi i słupkowymi, a ich skumulowaną wersją. Omówimy także różnice przy tworzeniu wykresów skumulowanych i pokażemy, jak w ciekawy sposób możemy połączyć w grupy wartości na takim wykresie.

Czytaj więcej

Wykresy przestawne

Wykresy przestawne

Bardzo często przygotowując jakiś raport w programie Excel przychodzi nam przedstawić pewne dane na wykresie. Kiedy jednak dane te są zgromadzone w tabeli przestawnej, albo stworzenie wykresu wymaga wcześniej pewnego podsumowania tych danych, to z pomocą przyjść nam mogą wykresy przestawne. Częstym przykładem wykorzystania wykresów przestawnych jest analiza danych sprzedażowych i potrzeba ich zwizualizowania na wykresie.

Czytaj więcej

Polecamy

Przejdź do

Partnerzy

Reklama