Wiele organizacji, głównie dużych, na bieżąco gromadzi ogromne ilości danych. Znaczną część z nich można wykorzystać do optymalizacji procesów zarządzania, redukcji kosztów, poszerzenia bazy klientów oraz w celu usprawnienia innych procesów wewnętrznych. Bywa jednak, że nie podejmuje się żadnych działań w kierunku ich analizy. Zamiast pracować dla dobra firmy, wprowadzają one zamieszanie. Brak spójnego systemu dostarczania informacji może doprowadzić do tego, iż menedżer otrzyma z dwóch komórek organizacyjnych poprawne raporty dotyczące tego samego zagadnienia, choć mogą one sugerować podjęcie różnych decyzji.

Pozostałe 97% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup dostęp do artykułu

Zobacz również

Wykresy kolumnowe w Excelu. Jak porównywać dane?

Wykresy kolumnowe w Excelu. Jak porównywać dane?

Często potrzebujemy porównywać plany z faktycznymi wynikami. Wyniki sprzedaży z szacunkami sprzedaży. Możemy do tego zatrudnić Excela i wykresy kolumnowe, żeby zwizualizować wyniki porównania i łatwo uzyskać odpowiedź, jak plan ma się do faktycznych wyników.

Czytaj więcej

Kiedy system do konsolidacji sprawozdań finansowych sprawdzi się lepiej niż Excel

Kiedy system do konsolidacji sprawozdań finansowych sprawdzi się lepiej niż Excel

Czy da się przygotować sprawozdanie skonsolidowane firmy wyłącznie za pomocą Excela? W większości wypadków: tak! Czy w firmach, w których został odpowiednio wdrożony system informatyczny, ten proces przebiega sprawniej? Również tak! Inwestycja w system do konsolidacji sprawozdań finansowych, mimo iż najczęściej nie jest koniecznością, może pomóc uporządkować i usprawnić wiele aspektów raportowania grupowego.

Czytaj więcej

Polecamy

Przejdź do

Partnerzy

Reklama