Druga część cyklu na temat optymalnej architektury środowiska analiz jest typową „szkółką informatyczną”. Dowiemy się z niej m.in. tego, jak uzyskać dane gotowe do analizy (relacje, klucze, tabele, SQL, MS Query). Z poprzedniego numeru natomiast dowiedzieliśmy się, jaki jest nasz cel: otrzymać szeroką tabelę, zgromadzić w niej jak najwięcej kryteriów (wymiarów), które będą przydatne w analizie, wyróżnić lub wyznaczyć kolumny miar, aby było co analizować (a następnie przystąpić do tworzenia raportów, lub - jeśli raporty już są gotowe - tylko je przeliczyć).

Full access available for logged users only. Log in or select best subscription option here..

Log in Order a subscription

Also check

Prognozowanie sprzedaży w Excelu

CiRZ_07-08_20.jpg

Prognozowanie sprzedaży polega na tym, że mając pewne dane historyczne chcielibyśmy stwierdzić na ich podstawie, jak będzie wyglądała wielkość sprzedaży w kolejnych okresach. Przygotowywanie prognozy, etap po etapie, omówiono w poniższym artykule.

Read more

Formatowanie warunkowe w Excelu

CiRZ_07-08_14.jpg

Do czego może przydać się formatowanie warunkowe w Excelu? Do zaznaczania szczególnych i ważnych sytuacji w danych oraz do zwrócenia uwagi na konkretne wydarzenia/daty/wartości. Formatowanie warunkowe ułatwia kontrolowanie terminów płatności, wielkości sprzedaży i wiele innych rzeczy.

Read more

Funkcje statystyczne w Excelu

CiRZ_5_20.jpg

Excel, w swojej bibliotece funkcji, posiada bardzo szeroką paletę funkcji finansowych i statystycznych. W niniejszym artykule zostanie opisanych kilka przykładów prezentujących wykorzystanie wybranych funkcji statystycznych w praktyce.

Read more

Current issue

Polecamy

Go to

Partners

Reklama