Sytuacja gospodarcza, a także chęć rozwoju skłania właścicieli firm do wdrażania procesów restrukturyzacyjnych oraz do wprowadzania nowych zasad działania przedsiębiorstwa. Zła koniunktura sprzyja m.in. fuzjom, przejęciom, a także przekształceniom prawnym i ekonomicznym. Czym jest due diligence? Jest audytem bądź badaniem potencjalnej inwestycji (m.in. sprzedaż przedsiębiorstwa, sprzedaż udziałów, połączenie czy podział spółek), którego wynikiem ma być potwierdzenie faktów w celu ochrony interesów prawnych podmiotów zawierających umowę sprzedaży. Dzięki poprawnie przeprowadzonemu due diligence możliwa jest ocena ryzyka związanego z transakcją, która pozwala na zaplanowanie harmonogramu procesu inwestycyjnego.

Audyt due diligence składa się z dwóch elementów:

  • legal due diligence, czyli audyt prawny,
  • financial due diligence, czyli audyt finansowy.

Pozostałe 90% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup dostęp do artykułu

Zobacz również

Przychody na przełomie roku obrotowego

Przychody na przełomie roku obrotowego

Przychody ze sprzedaży należy przyporządkować w księgach rachunkowych do tego okresu, którego one dotyczą. Zgodnie z zasadą memoriału, określoną w ustawie o rachunkowości, w księgach rachunkowych jednostki należy ująć wszystkie osiągnięte, przypadające na jej rzecz przychody i obciążające ją koszty związane z tymi przychodami, dotyczące danego roku obrotowego, niezależnie od terminu ich zapłaty.

Czytaj więcej

Growth marketing w praktyce

Growth marketing w praktyce

Czym jest growth marketing i czym różni się od tradycyjnego marketingu? Jaki jest cel growth marketingu? Jakie są najważniejsze KPI w e-commerce? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań zaprezentowane zostały w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Polecamy

Przejdź do

Partnerzy

Reklama