Studium przypadku: W kolejnej części cyklu poświęconego wdrażaniu zintegrowanego systemu SAP w firmie Scanclimber, koncentrujemy się na charakterystyce i krytycznej ocenie systemu budżetowania. Przeprowadzenie przez kierownictwo firmy szczegółowej analizy procesów wewnętrznych, przy współudziale konsultantów SAP – firmy 7milowy, przyczyniło się do spojrzenia na kwestie budżetowania w szerszy, bardziej otwarty sposób i nasunęło szereg wniosków realizowanych w procesie wdrażania. Przyjrzyjmy się najpierw modelowi budżetowania obowiązującemu w spółce Scanclimber przed rozpoczęciem wdrożenia systemu SAP.

Pozostałe 97% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup dostęp do artykułu

Zobacz również

Marża a narzut. Najważniejsze wskaźniki finansowe do wyznaczania rentowności

Marża a narzut. Najważniejsze wskaźniki finansowe do wyznaczania rentowności

Jak oceniać rentowność sprzedaży i prowadzonego biznesu? Jakie są najczęstsze błędy przy obliczaniu rentowności biznesu i działań handlowych? Czym różni się marża od narzutu i dlaczego nie należy ich zamiennie stosować?

Czytaj więcej

Jaki wpływ wywiera COVID‑19 na sprawozdanie finansowe za 2020 r.

Jaki wpływ wywiera COVID-19 na sprawozdanie finansowe za 2020 r.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że sprawozdanie finansowe za 2020 r. będzie inne niż w poprzednich latach. Wiąże się to z pandemią COVID-19 i lockdownem, który dotknął większość firm w pierwszych miesiącach 2020 r. Co za tym idzie – sprawozdanie finansowe będzie musiało zawierać opis perspektywy na następne lata.

Czytaj więcej

Polecamy

Przejdź do

Partnerzy

Reklama