Maj to miesiąc rozpoczynający sezon imprez grillowych organizowanych przez pracodawców dla pracowników. Warto wiedzieć, że branie udziału w tego rodzaju imprezach nie oznacza dodatkowego przychodu ze stosunku pracy. Potwierdzają to organy podatkowe.

Przychodem pracownika ze stosunku pracy jest nie tylko otrzymywane przez niego wynagrodzenie, lecz także wartość nieodpłatnych świadczeń otrzymanych od pracodawcy. Z tego powodu pracodawcy często zastanawiają się, czy organizacja tego typu imprezy dla pracowników oznacza konieczność doliczenia im dochodu z nieodpłatnych świadczeń. Na szczęście tak nie jest, co potwierdzają również organy podatkowe w wydawanych wyjaśnieniach - patrz interpretacje indywidualne Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy z 17 lutego 2017 r., sygn. 04661-ITPB2.4511.971.2016.1.BK oraz z 5 stycznia 2017 r., sygn. 0461-ITPB2.4511.922.2016.1.BK.

Footnotes / Bibliography / Legal basis
  • art. 12 ust. 1, art. 22 ust. 1, art. 23 ust. 1 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych - j.t.: Dz. U. z 2018 r. poz. 1509; ost.zm. Dz.U. z 2019 r. poz. 303

Source: www.nowy.inforlex.pl

Also check

Komunikacja i etyka w administracji publicznej i w biznesie [konferencja]

Co kryje się pod sformułowaniem sprawna komunikacja i jak ją doskonalić – o tym porozmawiamy ze specjalistami – coachami, trenerami personalnymi, audytorami i członkami najwyższego kierownictwa spółek kapitałowych na konferencji pt. Komunikacja i etyka w administracji publicznej i w biznesie.  Bezpłatna konferencja pod patronatem Ministerstwa Finansów, Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Prezydenta Miasta Rybnika odbędzie się 11 czerwca 2019 roku na rybnickim kampusie.

Read more
Open access no. 6/2019

MF pracuje nad opodatkowaniem reklam cyfrowych

MF pracuje nad przepisami regulującymi kwestię opodatkowania przedsiębiorstw cyfrowych, póki co w zakresie tzw. digital advertising tax, czyli opodatkowania reklam cyfrowych – powiedziała dziennikarzom Minister Finansów Teresa Czerwińska, w kuluarach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Read more
Open access no. 6/2019

Prawo do popełnienia błędu przez początkującego przedsiębiorcę

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii chce wprowadzenia instytucji „prawa do popełnienia błędu” przez początkującego przedsiębiorcę. Zdaniem Konfederacji Lewiatan nowa regulacja, która ma znaleźć się w Prawie Przedsiębiorców, budzi wątpliwości związane m.in. z zakresem popełnianych błędów, współpracą między przedsiębiorcami czy ochroną danych osobowych.

Read more

Current issue

Polecamy

Go to

Partners

Reklama