15 grudnia 2015 r. odbyła się Konferencja ICV na temat „Profesjonalna wizualizacja informacji zarządczej”.

W warszawskim Centrum Nauki Kopernik ponad 70 uczestników spotkało się z dr. Jürgenem Faisst, reprezentującym International Business Communication Standard Association (IBCS-A). Imponujący zestaw zasad, wypracowanych przez lata przemyśleń i doświadczeń związanych z rodzajami wykresów, barwami, prostotą, w krótki i treściwy sposób porządkuje proponowany język komunikowania się analityków i controllerów z decydentami.

O najczęściej popełnianych błędach w prezentowaniu graficznym informacji statystycznych, o ograniczeniach percepcji i konieczności zrozumienia postrzegania przekazu przez odbiorców w bardzo interesujący sposób opowiadał dr hab. inż. Przemysław Biecek z Politechniki Warszawskiej.

Podczas panelu dyskusyjnego podsumowującego jesienne prace regionalnych grup praktyków controllingu ICV, spotkali się przedstawiciele decydentów z controllerami, którzy prezentowali wypracowane propozycje wizualizacji. Po stronie decydentów zasiedli znamienici goście:

  • prof. Andrzej Jacek Blikle – Prezes Inicjatywy Firm Rodzinnych,
  • dr Adrianna Lewandowska – Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego,
  • Arkadiusz Szymanek – Członek Zarządu ds. Finansowych PAP,
  • dr inż. Elżbieta Marszalec – Dyrektor JMC Sp. z o.o.

Podczas Konferencji ICV przedstawiciele controllingu Poczty Polskiej S.A. (Karol Sikora, Kierownik Działu MIS i Zasilania Modeli Kosztowych) oraz ENERGA SA (Natalia Wtulich, Departament Finansów) opowiedzieli o swoich doświadczeniach, związanych z pracami nad wizualizacją raportowania w swoich organizacjach.

Serdecznie dziękujemy naszym szanownym gościom, którzy uświetnili to wydarzenie. Dziękujemy partnerom konferencji, wśród których znalazły się firmy: Tableau, Controlling Systems, SAS Institute, Arrow, bez których to wydarzenie nie mogłoby mieć tak ciekawej oprawy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym członkom i sympatykom ICV, którzy profesjonalnie przygotowali swoje wystąpienia pod okiem liderów regionalnych ICV. Dziękujemy patronom medialnym (PAP, Controlling i Rachunkowość Zarządcza, Finanse i Controlling, Controlling Partner).

Zobacz również

Tekst otwarty nr 12/2020

Trudna sztuka dawania prezentów

Obdarowywanie to nie lada sztuka. Gdyby tak nie było, w domach nie zalegałyby nam nietrafione prezenty, z którymi nie wiadomo, co zrobić. Jeszcze gorzej bywa z podarunkami biznesowymi – w końcu, ile potrzeba nam kalendarzy, pendrive’ów czy firmowych kubków. A przecież tym, co liczy się w biznesie, są szczegóły i dobre wrażenie. Zadbajmy o nie!

Czytaj więcej

Projekt zmian w VAT na 2021 r.

28 października 2020 r. rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo bankowe – tzw. pakiet SLIM VAT i rozwiązania „doprecyzowujące”. Zmiany mają wejść w życie od 1 stycznia 2021 r., z wyjątkiem przepisów dotyczących Tax Free, które mają wejść w życie 1 stycznia 2022 r. (z możliwością wcześniejszego stosowania od lipca 2021 r.).

Czytaj więcej

Polecamy

Przejdź do

Partnerzy

Reklama