W nowym okresie rozliczeniowym, rozpoczynającym się 1 kwietnia 2021 r., stopy procentowe składek na ubezpieczenie wypadkowe według PKD ulegną zmianie. W 14 grupach działalności stopa procentowa zostanie obniżona, a w 9 grupach wzrośnie.

1 kwietnia 2021 r. rozpocznie się nowy okres składkowy ubezpieczenia wypadkowego. Będzie on trwał do 31 marca 2022 r.

Jak wynika z projektu rozporządzenia Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, w 23 grupach stopa procentowa składki wypadkowej ulegnie zmianie. W 9 grupach składka wzrośnie, a w 14 grupach zostanie obniżona. W 41 grupach składka pozostanie bez zmian.

Pozostałe 72% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup dostęp do artykułu

Źródło: www.nowy.inforlex.pl

Zobacz również

Rozpoczęły się konsultacje w sprawie objaśnień o cenach transferowych

Rozpoczęły się konsultacje w sprawie objaśnień o cenach transferowych

Do 20 kwietnia 2021 r. można zgłaszać uwagi i opinie do projektu objaśnień podatkowych w sprawie cen transferowych. Projekt objaśnia instytucję domniemania i wskazuje jak rozumieć standard należytej staranności, o których mowa w art. 11o ust. 1b ustawy o CIT oraz art. 23za ust. 1b ustawy o PIT.

Czytaj więcej

Jak wykazać korektę roczną odliczenia VAT w ewidencji JPK

Jak wykazać korektę roczną odliczenia VAT w ewidencji JPK

W pliku JPK_VAT do wykazania korekty przeznaczone są dwa wiersze w części ewidencyjnej i dwa wiersze w części deklaracyjnej. Jeden z nich dotyczy korekty podatku naliczonego od środków trwałych, a drugi dotyczy korekty podatku odliczonego od pozostałych towarów. Skutki korekty należy też ująć w przychodach lub kosztach w podatku dochodowym.

Czytaj więcej

Polecamy

Przejdź do

Partnerzy

Reklama