Prezentacja i wystąpienia publiczne

PREZENTACJE I WYSTĄPIENIA.jpg

Doskonalmy nasze umiejętności poprzez wystąpienia publiczne, czyli jak nie dopuścić, aby zjadła nas trema podczas prezentacji i prelekcji? Wystąpienia publiczne i prezentacje niejednemu prelegentowi przysparzają dużo stresu, czasami wręcz paraliżującego. Niekiedy nie wystarczy być dobrze przygotowanym merytorycznie, żeby zainteresować audytorium, trema potrafi „zjeść” każdego.

Każde wystąpienie wiąże się z godzinami przygotowań, tworzeniem prezentacji oraz zastanawianiem nad tym, jak wypadnę przed publicznością. Są jednak tacy mówcy, którzy nie mają z tym żadnego problemu, a sposób, w jaki przedstawiają prezentowane tematy, wydaje się tak naturalny, jakby znali się na nich od dziecka, jakby wystąpienie publiczne było dla nich „bułką z masłem”. Nie wszyscy są urodzonymi mówcami, jednak trzeba przyznać, że większości sztuczek można się nauczyć, a pokonywanie nieśmiałości i doskonalenie technik prezentacji publicznych wielu osobom dodaje odwagi i pewności siebie.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Drukuj

Zobacz również

Archiwum

Polecamy