Konferencja "Zlot Finansowy SAP"

Tekst otwarty nr 4/2008

W ostatnich dniach lutego w Wiśle odbył się piąty Zlot Finansowy SAP, czyli spotkanie dyrektorów finansowych, głównych księgowych i controllerów reprezentujących czołowe firmy i instytucje z całej Polski. Zlot po raz kolejny cieszył się dużą popularnością. Do Wisły przyjechało 340 uczestników z blisko 130 firm.

27-29 lutego, Wisła

Tematem przewodnim Zlotu była zwiększająca się rola dyrektora finansowego w przedsiębiorstwie. Obecnie jego odpowiedzialność dość znacząco przekracza kwestie związane z rachunkowością finansową i zarządczą, swym zakresem obejmując także takie obszary, jak: zarządzanie efektywnością, kontrola, zarządzanie ryzykiem, analizy biznesowe, wspomaganie podejmowania decyzji i optymalizacja procesów biznesowych. Dla wielu przedstawicieli działów finansowych ta lista to jedynie wierzchołek góry lodowej. Stale zmieniające się warunki biznesowe, postępująca globalizacja oraz szybki wzrost liczby wewnętrznych i międzynarodowych przepisów finansowych wprowadzają zupełnie nowy poziom złożoności funkcji finansowych.

W związku z tym eksperci SAP, Business Objects, firm partnerskich oraz przedstawiciele klientów SAP w Polsce prezentowali zagadnienia, które w sposób znaczący wpływają na codzienną pracę działów finansowych. Przedstawiciele PTC Era opowiedzieli o swoich doświadczeniach z migracji nowej Księgi Głównej i związanych z tym zwiększonymi możliwościami raportowania i rozszerzeniem jej funkcjonalności.

Eksperci z PriceWaterhouseCoopers wprowadzili uczestników w zagadnienia ładu korporacyjnego, zgodności z przepisami i zarządzania ryzykiem. Temat ten okazał się dla wielu słuchaczy bardzo interesujący, szczególnie w kontekście ostatnich skandali i nadużyć w światowych oraz europejskich instytucjach finansowych.

Wiele prezentacji dotyczyło procesów planowania, budżetowania i analiz finansowych, a więc procesów, z jakimi przedstawiciele działów finansowych spotykają się na co dzień. Przedstawiciele firm partnerskich oraz konsultanci SAP Polska przybliżyli przebieg projektów aktualizacji i upgrade'ów oprogramowania SAP wspomagającego zarządzanie finansami.

Tegoroczny Zlot Finansowy był także pierwszą okazją dla klientów SAP do rozmowy ze specjalistami Business Objects. Firma ta jest liderem rynku oprogramowania analitycznego, które w codziennej pracy dyrektorów finansowych znajduje coraz większe zastosowanie.

Zobacz również

Tekst otwarty Tylko on-line nr 5-6/2020

KPMG (e)Forum | Biznes w czasach pandemii #3 Cyfrowoprzygotowani – digitally ready (2 czerwca 2020)

Eksperci KPMG już po raz trzeci spotkają się w wirtualnej przestrzeni z przedsiębiorcami w ramach cyklu „KPMG (e)Forum | Biznes w czasach pandemii”. 2 czerwca odbędzie się kolejna, bezpłatna konferencja online, której agenda w całości zostanie poświęcona wyzwaniom w transformacji cyfrowej.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 5-6/2020

Firmy w obliczu prawnych, księgowych i podatkowych wyzwań związanych z pandemią COVID‑19

21 maja 2020 r. odbyła się pierwsza konferencja online z cyklu „KPMG (e)Forum | Biznes w czasach pandemii”. Przedstawiciele kadry zarządzającej, w tym przede wszystkim dyrektorzy finansowi, główni księgowi i osoby odpowiedzialne za obszary prawne, podatkowe i finansowe z firm działających w różnych sektorach gospodarki wysłuchali prelekcji ekspertów KPMG poświęconych istotnym wyzwaniom biznesowym w obliczu pandemii COVID-19.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 4/2020

KPMG (e)Forum | Biznes w czasach pandemii. Cykl bezpłatnych konferencji online

KPMG_poziom.jpg

„KPMG (e)Forum | Biznes w czasach pandemii” to konferencje online obejmujące najbardziej aktualne tematy, z którymi mierzą się przedsiębiorcy w obecnej rzeczywistości biznesowej oraz stanowią odpowiedź na ich bieżące potrzeby i wyzwania.

Czytaj więcej

Polecamy

Przejdź do

Partnerzy

Reklama