W dniu 17 października 2008 r. odbyło się kolejne spotkanie entuzjastów controllingu w ramach Klubu Controllera. Tematem przewodnim tej edycji Klubu był „Benchmarking wyników w zastosowaniu Balanced Scorecard - międzynarodowe narzędzie Benchmark Index”.

Problematyką tą zajęli się Adam Jabłoński oraz Marek Jabłoński - przedstawiciele firmy doradztwa biznesowego OTTIMA plus z Dąbrowy Górniczej. Prelegenci ci wykreowali nowe trendy w controllingu i odnieśli je do stosowanego już od jakiegoś czasu w naszym kraju nowoczesnego narzędzia controllingowego, pomocnego we współczesnym zarządzaniu, o nazwie Benchmark Index.

Adam Jabłoński zwrócił uwagę na szczególną rolę benchmarkingu w nadchodzącym kryzysie finansowym. Podkreślił rolę tego narzędzia w określaniu pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstw oraz wskazywaniu potencjału rozwoju. Zaznaczył, że dzięki promowaniu narzędzia Benchmark Index OTTIMA plus wspólnie z Centrum Benchmarkingu Polska wyznacza obecnie nowe trendy w controllingu.

Żaden człowiek lub organizacja nie znaleźli sposobu na wykonywanie wszystkiego w sposób optymalny. Z tego też względu, zdaniem Marka Jabłońskiego, tak istotną rolę pełni obecnie korzystanie z doświadczeń i rozwiązań innych firm. Benchmark Index pozwala na określenie i wykorzystanie najbardziej skutecznych na danym rynku i w danym sektorze rozwiązań. Prowadzący uzupełniali swój wykład licznymi rozwiązaniami praktycznymi stosowanymi w OTTIMA plus, co wzbogacało moc oddziaływania przekazywanej wiedzy.

Zobacz również

Tekst otwarty Tylko on-line nr 5-6/2020

KPMG (e)Forum | Biznes w czasach pandemii #3 Cyfrowoprzygotowani – digitally ready (2 czerwca 2020)

Eksperci KPMG już po raz trzeci spotkają się w wirtualnej przestrzeni z przedsiębiorcami w ramach cyklu „KPMG (e)Forum | Biznes w czasach pandemii”. 2 czerwca odbędzie się kolejna, bezpłatna konferencja online, której agenda w całości zostanie poświęcona wyzwaniom w transformacji cyfrowej.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 5-6/2020

Firmy w obliczu prawnych, księgowych i podatkowych wyzwań związanych z pandemią COVID‑19

21 maja 2020 r. odbyła się pierwsza konferencja online z cyklu „KPMG (e)Forum | Biznes w czasach pandemii”. Przedstawiciele kadry zarządzającej, w tym przede wszystkim dyrektorzy finansowi, główni księgowi i osoby odpowiedzialne za obszary prawne, podatkowe i finansowe z firm działających w różnych sektorach gospodarki wysłuchali prelekcji ekspertów KPMG poświęconych istotnym wyzwaniom biznesowym w obliczu pandemii COVID-19.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 4/2020

KPMG (e)Forum | Biznes w czasach pandemii. Cykl bezpłatnych konferencji online

KPMG_poziom.jpg

„KPMG (e)Forum | Biznes w czasach pandemii” to konferencje online obejmujące najbardziej aktualne tematy, z którymi mierzą się przedsiębiorcy w obecnej rzeczywistości biznesowej oraz stanowią odpowiedź na ich bieżące potrzeby i wyzwania.

Czytaj więcej

Polecamy

Przejdź do

Partnerzy

Reklama