Dla wszystkich tych, którzy chcą poczuć i zrozumieć czym jest kaizen oraz zobaczyć na własne oczy najlepsze na świecie praktyki leanowe, Wydawnictwo Explanator we współpracy z ATML Polska przygotowało ofertę wyjazdu studyjnego do Japonii.

„Więcej o kaizen można nauczyć się z obserwacji japońskiej kolei i kelnerów w dobrych restauracjach niż z wielu książek o lean” – te słowa dr Macieja Kanerta, Prezesa Zarządu ATML Polska, eksperta zarządzania japońskiego stały się inspiracją do stworzenia programu wyjazdu studyjnego do Japonii, który odbędzie się jesienią 2019 r.

Przede wszystkim inspiracja

Kaizen Inspiration Tour to 10 dni, podczas których uczestnicy odbędą wiele wizyt w firmach, fabrykach, porozmawiają z osobami zarządzającymi i pracownikami, będą obserwować Japończyków podczas pracy, ale też znajdą czas na zwiedzanie i integrację w mniej formalnej atmosferze, cały czas jednak w duchu ciągłego doskonalenia. Dlaczego Japonia i dlaczego taka formuła wyjazdu? Dlatego, że to wcale nie takie proste, żeby dostać się do firm- liderów na japońskim rynku i podejrzeć „na żywym organiźmie” ich modele funkcjonowania i kulturę organizacyjną. Dlatego, że jadąc do Japonii na własną rękę, nie ma szans na taką inspirację „u źródeł”, wspartą dodatkowo możliwością przedyskutowania wątków w gronie osób, które swoją karierę zawodową w dużej mierze opierają na lean management. Nie wspominając już o stałym wsparciu merytorycznym, jakie gwarantują obecni na miejscu eksperci zarządzania japońskiego. Okazja jest niepowtarzalna i intencją organizatora jest aby uczestnicy przywieźli z podróży nowy zapał, nowe impulsy oraz przekonanie, że nauczyli się wiele od Japończyków. Że nawet jeśli nie żyjemy w Kraju Kwitnącej Wiśni, to mamy szansę stać się „drugą Japonią” pod względem tego, co w niej dobre i efektywne.

Spotkanie i poznanie

Kaizen Inspiration Tour pozwoli doświadczyć całkowicie innej rzeczywistości biznesowej, odmiennej filozofii zarządzania, spotkania ludzi osiągających cele nieznanymi powszechnie metodami oraz poznania organizacji rządzących się zupełnie innymi prawami niż te, które znamy. Za sprawą Macieja Kanerta, przewodnika, coacha i mentora uczestnicy nie tylko odwiedzą i zobaczą jak funkcjonują najciekawsze japońskie firmy, ale też przejdą szkolenie międzykulturowe, spotkają się z Japończykami w sytuacjach mniej formalnych, odwiedzą najważniejsze zabytki oraz miejsca mniej znane turystom, zanurzając się w japońskiej kulturze i klimacie. Uczestnicy poczują klimat Japonii w codziennych sytuacjach: doświadczając japońskiej gościnności, podróżując czy wspólnie zaparzając herbatę.

Kaizen Inspiration Tour to:

Rozwój, ciągłe doskonalenie, inspiracje zawodowe:

 • Wizyta w przedsiębiorstwie produkcyjnym wdrażającym system produkcyjny Toyoty
 • Poznanie tajników 5S na światowym poziomie w praktyce firmy produkcyjnej
 • Odwiedziny w jednym z największych japońskich centrów logistycznych
 • „Zamów rano, odbierz wieczorem”– poznanie zastosowania zasady w praktyce „japońskiego Amazona”
 • Poznanie kaizen na własnej skórze w czasie obsługi przez „Superkasę”
 • Udział w spotkaniu Seiwajuku Inamoriego Kazuo
 • Udział w aktywnym spotkaniu porannym
 • Praca szybka niczym shinkansen – inspiracje nt. japońskiej organizacji pracy na przykładzie sprzątania shinkansenów
 • Dyskusje na temat odmienności

Trening międzykulturowy i poczucie japońskiego klimatu:

 • Co powinni, a czego nie powinni robić Europejczycy w Japonii?
 • Formalne i nieformalne spotkania z Japończykami
 • Zabytki, ciekawe miejsca, restauracje
 • Japoński klimat na wyciągnięcie ręki: hotele kapsułowe, karaoke, gra w pachinko to tylko niektóre części programu.

Szczegóły organizacyjne i warunki uczestnictwa w wyjeździe www.kaizen.explanator.edu.pl

Full access available for logged users only. Log in or select best subscription option here..

Log in Order a subscription

Also check

MPiT tworzy Czarną Księgę niedozwolonych praktyk

MPiT zachęca przedsiębiorców do zgłaszania wszelkich barier napotkanych na rynkach innych państw członkowskich. Szczególnie dotyczy to delegowania pracowników. Skargi te posłużą do opracowania Czarnej Księgi dot. bezprawnych praktyk utrudniających delegowanie pracowników, a także innych barier i ograniczeń, które utrudniają korzystanie ze wszystkich czterech swobód rynku wewnętrznego: przepływu towarów, osób, usług i kapitału.

Read more

Nowe rozwiązania zapobiegające unikaniu płacenia podatków

CiRZ_07-08_6.jpg

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, który zakłada dalsze uszczelnienie systemu podatkowego oraz zapewnienie większej stabilności wpływów z podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego. Zaproponowano także rozwiązania zapobiegające unikaniu płacenia podatków.

Read more

Pobór podatku u źródła na nowych zasadach już od lipca

Już od 1 lipca 2019 r., w przypadku wypłat na rzecz danego kontrahenta, które przekroczą 2 mln zł rocznie i podlegają podatkowi u źródła, płatnicy zobowiązani będą pobrać daninę według podstawowej stawki.

Read more

Current issue

Polecamy

Go to

Partners

Reklama