Kluczowe wskaźniki efektywności w umowie o standard usługi

CiRZ_213_28.jpg

Wyobraź sobie przedsiębiorcę, który – ze względu na rodzaj prowadzonej działalności, wymogi rynkowe lub inny powód – musi wdrożyć nowatorski system IT. Taka inwestycja zwiększy konkurencyjność na rynku oraz przyczyni się do realizacji zamierzonych celów, stanowi jednak ogromne wyzwanie zarówno organizacyjne, jak i finansowe, dlatego z pomocą przychodzi SLA.

Co to jest SLA?

Standard i jakość to obecnie modne słowa w kreowaniu wizerunku przez firmy. Niewątpliwie pozwalają na porównanie poszczególnych ofert, a także odniesienie ich do wypracowanych i przyjętych wzorców. Umowy o standard usługi lub inaczej o gwarancję jakości świadczonej usługi pozwalają na zapewnienie określonego poziomu jakości usługi poprzez odpowiednie uzgodnienia parametrów jakościowych pomiędzy usługodawcą a usługobiorcą. Umowy te określają warunki, które dostawca usługi musi spełnić w trakcie trwania kontraktu. Rozbieżności pomiędzy uzgodnionymi zapisami w takiej umowie a wskaźnikami obliczonymi na podstawie danych zebranych w trakcie realizacji usługi, mogą skutkować karami umownymi, zwykle finansowymi, lub nawet zakończeniem współpracy. W praktyce gospodarczej takie umowy spotyka się przy kontraktach dotyczących realizacji usług w branży technologii informacyjnej, np. wdrożenie systemu IT.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Drukuj

Zobacz również

Archiwum