Czy storytelling może być przydatnym narzędziem dla dyrektora finansowego? Wykorzystanie narzędzia analitycznego Qlik w identyfikacji procesów i wąskich gardeł w przedsiębiorstwie

Storytelling, czyli sztuka opowiadania historii, w takich departamentach jak marketing czy PR jest od dawna używanym narzędziem. Osoby odpowiedzialne za komunikację – czy to z klientami, czy też z dziennikarzami – chętnie wykorzystują tę metodę, żeby przekonywać odbiorców do określonych koncepcji oraz przekazywać trudne kwestie w łatwy i ciekawy sposób. Storytelling korzenie ma jednak dużo głębiej. Od wieków był stosowany w religiach całego świata, by metafizyczne i często abstrakcyjne treści przekładać na język praktycznych i łatwych do przyswojenia przypowieści. Można zatem zadać pytanie: co wspólnego może mieć storytelling z tak ścisłymi i analitycznymi dziedzinami, jak controlling i rachunkowość zarządcza. Wierzę, że – wbrew pozorom – bardzo wiele i postaram się to udowodnić na praktycznych przykładach. Pokażę, jak połączyć dane z różnych źródeł i zestawiać je tak, by badać tezy i bronić dowodów nawet wówczas, kiedy nie jesteśmy ekspertami w danej dziedzinie. Podzielę się także przykładami pokazującymi w jaki sposób zjednywać nieprzekonanych i budować w firmie kulturę współpracy.

Czym jest storytelling?

Storytelling w zarządzaniu marką to tworzenie opowieści o tym, co spowodowało, że w ogóle powstała, jak i dlaczego ewoluowała oraz na jaką konkretnie potrzebę odpowiada. Można go stosować na wszystkich poziomach zarządzania brandem i kierować zarówno do pracowników, by pomóc im w lepszym zrozumieniu produktu lub usługi, które oferują, jak również do odbiorców zewnętrznych czy partnerów biznesowych, by lepiej zrozumieli sposób działania firmy zarządzającej daną marką. Storytelling adresowany jest też do samych klientów, by umocnić w nich przekonanie, że wybór tej właśnie marki będzie dla nich korzystny.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Drukuj

Zobacz również

Archiwum